Technologiczny rozwój najwyższej jakości urządzeń w codziennej pracy

Wraz z rozwojem technologii każdy chce z niej czerpać jak największe korzyści w automatyzacji codziennej pracy. W dzisiejszych czasach za pomocą odpowiedniego sprzętu możemy usystematyzować naszą pracę bez konieczności ingerencji pracownika. Wózki samojezdne AGV wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzając innowacyjne rozwiązania oparte na wysokiej inteligencji dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wózki samojezdne celują w najbardziej skuteczne rozwiązania ukierunkowane na transport materiałów. W sposób inteligentny usprawniają pracę, ograniczając tym samym standardowy transport widłowy i paletowy. Kolejnym plusem jest fakt, że bez konieczności udziału operatora w sposób nowoczesny i zautomatyzowany przenosimy wszystkie materiały za pośrednictwem samej maszyny.

Niezawodność i sprawdzona technologia

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu wózki AGV kierują się zgodnie z wytyczoną trasą bez konieczności manualnego wsparcia operatora. Pierwszy raz znalazły swoje zastosowanie już 60 lat temu. Wtedy również samojezdne wózki AGV były bardzo drogie a ich poziom pracy ograniczony. Przez wiele lat prowadzono dodatkowe prace nad urządzeniem, a wraz z ich rozwojem i zapotrzebowaniem cena stawała się przystępna a technika coraz bardziej poszerzana.

Sprawdzona technologia i automatyczne nawigowanie to kolejny atut, który cechuje wózki samojezdne transportowe. W produkcji oraz logistyce wewnętrznej klienta są niezbędnym kompanem stosowanym do ulepszenia wydajności produkcji, oraz magazynowania.

Bezpieczeństwo i oszczędność w pracy

Wózki AGV cechuje również bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ich technika wywodzi się ze sprawdzenia i ewoluowania podstawowych wózków widłowych. Techniczny aspekt opiera się na szerokim zakresie bezpieczeństwa oraz kontroli nad otoczeniem co czyni je maszynami autonomicznymi. Rozbudowane systemy wizyjne niezawodnie rozpoznają kształt z naciskiem na identyfikację platform transportowych oraz stacji automatycznego ładowania. Niezawodność i praca 24/7 bez zbędnych uszkodzeń i nieprzewidzianych wypadków.

A jakie zastosowanie mają w oszczędnościach? Kluczowy tu jest fakt, że roboty samojezdne AGV potrafią zastąpić pracę operatorów wózków widłowych. Serwis natomiast trzyma rękę na pulsie, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług i pracy maszyny zapewniając stały kontakt w zakresie technicznym.

Układy telemetryczne i intuicyjność 

Wózki samojezdne AGV wzbogacone są o układy telemetryczne, których celem jest stałe monitorowanie oraz diagnostyka.  Mamy możliwość kontrolowania pracy urządzenia za pośrednictwem najwyższej klasy mobilności. Spektrum użytkowania nacelowane jest na komputery, telefony i tablety. Intuicyjność maszyny zapewnia łatwe procesy instalacji oraz wprowadzenie do użytkowania.

Proste wdrożenie i lokacja wraz z instalacją jest kolejnym powodem autentyczności maszyny. Wózki AGV w swojej inteligencji pozwalają na używanie wielu technologii oraz oprogramowania adaptacyjnego, które dostarcza niezbędne materiały w miejscu ich pracy.

Produktywność i pewność w użytkowaniu

Wiele napędów umożliwia transportowanie produktów do 1500 kg z prędkościami sięgającymi 1,5 m/s. Wózek AGV w swojej minimalnej pracy jednostek osiągają 8 godzin a wydłużenie jego, może być nawet do 7 dni. Nowatorski układ zasilania dostarcza ekspresową wymianę akumulatorów.

Wózki AGV samojezdne są wszechstronne a ich zastosowanie, może mieć wpływ na pracę praktycznie we wszystkich branżach. Wzbogacone o niezbędne certyfikowane systemy bezpieczeństwa mogą mieć konkretne zastosowanie w pracy, gdzie przebywają ludzie. Niewielkie rozmiary dopasowują się to każdej przestrzeni niezależnie od jej metrażu. 

Wdrożenie robota do pracy

Kolejnym plusem jest fakt, że wózki samojezdne AGV są nowoczesne i nie wymagają specjalnych zmian w istniejącej już infrastrukturze. Szybka integracja istniejącej linii produkcyjnej nie stanowi żadnych komplikacji. Nie trzeba stosować instalacji taśm magnetycznych ani wytyczać specjalnych tras pracy robota.

Ilość czasu wdrożenia robota w infrastrukturze klienta jest uzależniona od kilku czynników. Ważne jest to, aby jasno sprecyzować ilość zakupionych robotów, oraz powierzchni i ilości zadań, jakie wózki samojezdne będą miały do wykonania. Cały proces może trwać od jednego do kilku dni. Przez ten czas wózki AGV samojezdne będą dokonywać mapowania przestrzeni swojej pracy. Wyznaczą również trasy oraz uwzględnią drogi awaryjne, aby nie kolidować z pracą wózków widłowych.

Rozwiązywanie problemów w łączności pomiędzy wózkiem samojezdnym AGV a wózkiem widłowym

Roboty AGV są oparte na technologii 2D i 3D wzbogacone w specjalne skanery. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy wszelakich kolizji. W przypadku kiedy jednak chcemy uniknąć zatorów, możemy zastosować system RTLS, który umożliwi robotom zastosowanie innej trasy, aby nie kolidować w alejkę, na której pracuje wózek widłowy.

Klient może wyznaczyć robotowi szeroki zakres zadań. Wózki  są dostosowywane do potrzeb klienta w funkcjonalności, gdzie klient sam decyduje, kiedy wykorzystywać wszystkie możliwe funkcje. 

Zawartość pakietu startowego oraz główne cechy godne uwagi

AGV wózki w swojej pracy zachowują najwyższe jej standardy. Wsparcie techniczne, logistyczne oraz lokacja w fabryce pozwala na szybkie wdrożenie robota. Liczne szkolenia dla operatorów ułatwiają zapoznanie się ze wszystkimi procesami wprowadzenia maszyny do codziennych zadań.

Ostateczną pracą, jaką operator musi wykonać, stosując AGV w swojej pracy to wygenerowanie odpowiedniej trasy oraz ładowanie akumulatorów. Spersonalizowane rozwiązania powodują maksymalne użytkowanie robota. Roboty AGV są kompanem, który w sposób niezawodny poradzi sobie w najbardziej trudnych warunkach otoczenia. Również tam, gdzie silny pył, wilgoć i temperatura nie wspomagają w wykorzystywaniu zasobów ludzkich. Mogłeś nas znaleźć szukając: automated guided, agv automated guided, wózki transportowe, wózki agv, samojezdne wózki, wózki widłowe, automated guided vehicle, sew eurodrive, system zarządzania, agv automated guided vehicle, systemy zarządzania, samojezdne wózki transportowe, sew eurodrive polska, automatycznych wózków, transportowe agv.