FLEXSIM

Flexsim to nowoczesne, cyfrowe oprogramowanie, wspomagające pracę wielu przedsiębiorstw. Pozwala ono na odwzorowanie, symulację, a następnie optymalizację procesów, jakie mają miejsce w różnych rodzajach działalności gospodarczej. Jest to zupełnie nowa generacja wizualizacji przeróżnych procesów oparta na technologii, która stosowana jest również przez producentów gier komputerowych.

Symulacja komputerowa Flexsim sprawdzi się w wielu gałęziach gospodarki, a w szczególności w logistyce. Pozwoli na sprawdzenie obciążenia pracowników oraz narzędzi pracy, określi produktywność, a także pozwoli na przetestowanie usprawnień, przed ich wdrożeniem. Pomoże w znalezieniu najlepszych rozwiązań, zdecydowanie ułatwi i usprawni pracę. Dzięki bezpiecznym eksperymentom wizualizacyjnym, przedsiębiorstwo jest w stanie uzyskać niewymierne korzyści finansowe. W jakich branżach Flexsim zyskuje największy popyt i gdzie wdrażany jest najczęściej, można dowiedzieć się śledząc doniesienia prasowe. Z całą pewnością symulacja komputerowa to rozwiązanie dla niżej wymienionych gałęzi gospodarki:

Handel i usługi – oprogramowanie flexsim

Symulacje komputerowe niewątpliwie sprawdzą się zarówno w handlu, jak i w usługach. Pomogą na przykład przeprowadzić analizę częstotliwości odwiedzania firmy przez klientów, poznać przyczyny powstawanie kolejek w sklepach, czy wreszcie zoptymalizować proces obsługi petenta w biurze, urzędzie czy supermarkecie. Znajdzie zastosowanie na lotnisku, aby usprawnić obsługę pasażera i dobierze optymalną liczbę pracowników, która pomoże w rozładowaniu tłoku. Zdiagnozuje przyczyny problemów pojawiających się w przedsiębiorstwie i zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Służba zdrowia, szpitale i przychodnie

Te miejsca są szczególnie wrażliwe na wszelkiego rodzaju usprawnienia. Tu liczy się czas i efektywność. Wdrożenie systemu symulacji Flexsim to dla służby zdrowia, zmagającej się na co dzień z całą masą problemów, nieoceniona pomoc. W szpitalach, czy przychodniach, gdzie nie ma czasu na pomyłki i liczy się każda sekunda, Flexsim to korzyść zarówno dla personelu, jak i dla pacjenta. Dzięki niemu można zoptymalizować proces obsługi pacjenta, lub zmniejszyć do minimum kolejki oczekujących na przyjęcie. Symulacja przyda się do przeanalizowania ewakuacji szpitala w przypadku zagrożenia, pomoże w efektywnym wykorzystaniu pomieszczeń, czy usprawni ruch pojazdów na parkingu.

Produkcja przemysłowa – flexsim simulation software

Ta gałąź przemysłu jest bardzo wymagająca. W celu zagwarantowania najwyższej jakości, czy dotrzymywania ustalonych terminów, zastosowanie oprogramowania Flexsim wydaje się być idealnym rozwiązaniem i pomocną dłonią. Przyda się w przeanalizowaniu pracy linii produkcyjnej, pomoże usprawnić jej działanie i wyeliminować ewentualne przestoje. Będzie w stanie sprawdzać ilość produktów na magazynie i utrzymywać odpowiednie zapasy bez utraty ciągłości. Sprawdzi funkcjonowanie poszczególnych działów produkcyjnych i pomoże zoptymalizować ich działanie. Zaopatrzenie stanowisk pracy w niezbędne surowce i materiały będzie zdecydowanie łatwiejsze, a obciążenia pracowników zostaną zminimalizowane, przy jednoczesnym wzroście produkcji.

Logistyka i transport – flexsim simulation

Bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa zajmującego się transportem, oparte jest na sprawnym działaniu logistycznym. Managerowie codziennie zadają sobie pytanie, co jeszcze można zrobić, aby usprawnić komunikację, przyspieszyć załadunek lub rozładunek, czy jak optymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Wdrażając Flexsim znajdziemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań i to w krótkim czasie. Dzięki symulacji zoptymalizujemy trasy wózków widłowych na magazynie, czy wybierzemy najekonomiczniejsze trasy naszych ciężarówek. Oprogramowanie pomoże w usprawnieniu organizacji transportu wewnętrznego, zreorganizuje strefę składowania towarów, lub poprawi proces pakowania w magazynie automatycznym. Co więcej przeprowadzi analizę działania systemu sygnalizacji świetlnej, aby ruch uliczny był płynny i bezpieczny. Skorzystają również terminale morskie i śródlądowe, ponieważ Flexsim pomoże w usprawnieniu procesów przeładunkowych. Transport krajowy i międzynarodowy otrzyma możliwość projektowania najlepszych tras, uwzględniającym przy tym obowiązujące ograniczenia i analizując ich przepustowość. Pomoże zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, dzięki chociażby szczegółowej analizie spalania paliwa.

Branża budownicza – simulation software

Rozwój gospodarki i nowych technologii oraz stały wzrost kosztów materiałów budowlanych i gruntów, wymusza na przedsiębiorcach konieczność stałego monitoringu rynku nieruchomości. Dzięki komputerowej symulacji, praca budowlańców może być w zdecydowany sposób zoptymalizowana na wielu płaszczyznach. Oprogramowanie pomoże w planowaniu budowy, wskaże odpowiednią lokalizację dla powstających parkingów, czy ścieżek rowerowych, w odpowiedni sposób rozmieści klatki schodowe w bloku. Przeprowadzi symulację najlepszej drogi ewakuacyjnej dla mieszkańców osiedla, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników. Wybudowane osiedla będą miały doskonałą organizację, co przełoży się na zadowolenie klientów i zwiększenie liczby zainteresowanych współpracą.

Flexim to narzędzie, które w bezpieczny sposób przeprowadzi dla nas szereg eksperymentów. Do korzystających z oprogramowania to korzyść niewymierna, gdyż wreszcie będą mogli zrezygnować z niebezpiecznych metod „prób i błędów”, które niejednokrotnie nie dość, że nie przynosiły efektów, to powodował szkody. Nic dziwnego, że oprogramowanie otrzymało Nagrodę Główną w konkursie na „Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2016”, statuetkę „Innowator 2016”, przyznawaną przez ekspertów z najlepszych krajowych i zagranicznych uczelni wyższych, a także medal „ProInventio” na targach innowacyjności w Katowicach.

Dla zainteresowanych wdrożeniem oprogramowania, organizowane są konferencje i szkolenia. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z możliwościami Flexsim. Ponadto dostępny jest bezpłatny webinar internetowy, dzięki któremu w sposób jasny i konkretny przekazana zostanie pełna informacja odnośnie możliwości oprogramowania, przedstawione zostaną korzyści jego działania, a także zaproponowane zostaną możliwości współpracy. Dla wielu firm Flexsim może okazać się zbawienny, a zainwestowane w oprogramowanie pieniądze, zwrócą się z nawiązką w szybkim czasie. Mogłeś nas znaleźć szukając: simulation software, flexsim simulation, flexsim simulation software, discrete event simulation, flexsim hc, oprogramowanie flexsim.