Roboty mobilne AGV Lean Cart to urządzenia, które są wyprodukowane na podstawie nowoczesnych technologii. Nadają się one do systemów intralogistycznych. Poprzez system kamer z łatwością wykonują swoją pracę. Poszczególne modele robotów mobilnych AGV są przystosowane do wykonywania powierzonych im czynności w niemal na każdym stanowisku pracy. Gwarantują pełen sukces i bezpieczeństwo.

Najlepsze roboty AGV na rynku

Roboty AGV Lean Cart stanowią przełom w transporcie przeróżnych materiałów. Słyną ze swej inteligencji. Przemieszczają one towary bez koniecznej obecności operatora. Platformy transportowe przystosowane są do przewozu europalet. Wszystkie tego typu urządzenia w swojej pracy kontrolują otoczenie, nie powodują żadnych kolizji. Wbudowane systemy wizyjne mogą rozpoznawać kształty oraz wykrywać i identyfikować platformy transportowe oraz nadzorować proces prawidłowego ładowania materiałów na platformę. Urządzenia posiadają także szereg układów telemetrycznych. Dzięki nim można poszerzać diagnostykę i monitoring. Oprogramowanie nadzorujące oraz sterujące może być obsługiwane na komputerach, tabletach oraz smartfonach o różnym stopni technologii. Roboty AGV Lean Cart z łatwością instaluje się na danej przestrzeni magazynowej i produkcyjnej. Są nastawione na szereg operacji. Wykorzystują w swojej pracy wiele kombinacji z nowoczesnych źródeł. Skupiają się na komunikacji radiowej oraz na specjalnie stworzonym do tych wynalazków oprogramowaniu adaptacyjnym. Pomaga to bez komplikacji dostarczać potrzebne produkty w preferowane miejsce pracy.

 

Robot mobilny Lean Cart 18.1:

Robot Lean Cart 18.1 jest sprytnym, małym urządzeniem, które zaprojektowane jest do pracy w małych pomieszczeniach. Ma on niewielkie rozmiary. Z łatwością dopasowuje się do wąskich pomieszczeń takich jak korytarze czy nieduże szczeliny. Świetnie daje sobie radę w ciasnych ciągach komunikacyjnych. Robot przeznaczony jest przede wszystkim do transportu ładunków, które spoczywają na wózkach transportowych. Są one jednocześnie przez niego ciągnięte i przywożone do odpowiedniego celu, miejsca. Wynalazek jest wyposażony w panel komunikacyjny. Posiada także oświetlenie LED, które sygnalizuje, czy robot jest w stanie pracy, czy w stanie spoczynku. Ułatwia to obsługę urządzenia, a zarazem zapewnia większe bezpieczeństwo. Przez to robot nadaje się do pracy w ciemnych pomieszczeniach i trudnych warunkach pracy. W tylnej części urządzenia znajduje się elektro zaczep. Służy on do pozostawienia wózka transportowego z komponentami w danym miejscu. Cały proces jest automatyczny. Nie wymaga manualnej pracy.

Podstawowe dane techniczne:

 

Robot Lean Cart 18.1 może unieść 100 kg ładunku. Jest to bardzo precyzyjne urządzenie. Jego precyzyjność wynosi do 30 mm. Porusza się z prędkością 1,1 m/s, czyli daje to w przybliżeniu ok. 4 km/h. Urządzenie posiada wbudowaną sieć WiFi oraz panel HMI. Może pracować w temperaturze od 5 do 40 st.C. Jest odporny na odpowiedni procent (10-80%) wilgotności. Bateria jest w pełni naładowane po ok.1,5 h po podłączeniu do miejsca sieciowego. Robot ma wbudowany skaner bezpieczeństwa. Może uciągnąć 200 kg. Ze względu na swoje rozmiary i właściwości ten model polecany jest przede wszystkim do pracy w małych pomieszczeniach.

Robot mobilny Lean Cart 19.1:

Następnym urządzeniem jest robot Lean Cart 19.1, który posiada nieco inne właściwości niż jego poprzednik. Jest on przeznaczony przede wszystkim do transportu dużych, obszernych artykułów o dużej masie. Wszystkie towary są umieszczane na specjalnej mobilnej platformie, która słynie z powierzchni o dużych rozmiarach. Urządzenie charakteryzuje się szeregiem przeróżnych sensorów. Posiada rozbudowany algorytm, który przetwarza obrazy. Tym sposobem umożliwia on mu samodzielne podjęcie napełnionej platformy transportowej i przeniesienie jej w odpowiednie, końcowe miejsce. Ładunek zostaje przetransportowany do wskazanego przez operatora miejsca.

Parametry techniczne:


Robot Lean Cart 19.1
może unieść ładunek o wadze 100 kg. Jego precyzja wynosi 30 mm. Może poruszać się z maksymalna prędkością do 4 km/h. Bez podłączenia do sieci pracuje samodzielnie nawet przez 16 godzin. Jest to tak na prawdę urządzenie samowystarczalne. nie potrzebuje dużo nakładów finansowych. O jego samej wadze nie ma określonych danych w jego karcie danych technicznych. Informacja o wymiarach robota podaje rozmiary: 1200 x 760 x 400 mm. Urządzenie ma wbudowany specjalny system komunikacji. Można wydawać mu polecenia za pomocą sygnału WiFi oraz panelu HMI. Pracuje ono w temperaturze 5-40 st.C oraz w wilgotności na poziomie od 10 do 95%. Robot Lean Cart 19.0 jest odporny na niesprzyjające warunki klimatyczne. Może pracować niemal w każdych warunkach. Urządzenie jest gotowe do pracy po odpowiednim dopływie energii. Musi być ono podłączone do sieci przez co najmniej godzinę. Robot jest bardzo bezpieczny. Posiada aż dwa skanery bezpieczeństwa, dwie kamery 2D oraz może posiadać na życzenie klienta podwójną kamerę 3D. Urządzenie jest bardzo silne. Jego uciąg wynosi 1500 kg.

 

Robot mobilny Lean Cart 20.0:

W marcu 2020 roku zostanie wprowadzony na rynek nowy robot Lean Cart 20.0, który będzie zadziwiać swoimi właściwościami. Jego możliwości będą jeszcze większe od jego poprzedników oraz nieraz ułatwi on pracę milionów użytkowników. Wstępne informacje o urządzeniu, a także specjalna oferta jest dostępna przy osobistym skontaktowaniu się z firmą Lean Tech.

Wszystkie wymienione powyżej roboty Lean Cart są ze wszelką starannością dopasowane do potrzeb każdego klienta. Jakość oparta jest na doświadczeniu zdobytym przez ostatnie lata istnienia firmy na rynku. Wszystkie urządzenia zmniejszają obciążenia fizyczne robotników, są dopasowane do pracy w każdym pomieszczeniu. Mają wbudowany hybrydowy system nawigacji, czyli RTLS oraz SLAM. Dodatkowo ich wyposażenie stanowią laserowe skanery bezpieczeństwa.

Wszystkie wyprodukowane roboty mobilne AGV Lean Cart spełniają unijne wymogi bezpieczeństwa. Każdy model wyposażony jest w odpowiednią dokumentację. Urządzenia mają 24-miesięczną gwarancję. Są zgodne z przepisami Dyrektywy Unii Europejskiej.