Jak sterować i nawigować wózkiem AGV?

Wózki AGV wykorzystują do określania położenia dwa rodzaje nawigacji. Pierwszy z nich to tzw. nawigacja zliczeniowa. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które do działania nie potrzebuje specjalistycznych urządzeń. Jego wadą jest jednak skłonność do kumulowania błędów obliczeniowych. Błędy takie muszą więc być korygowane na bieżąco. Służy do tego drugi typ nawigacji. Może się ona opierać na kilku różnych metodach działania, które omówiono poniżej.

Roboty AGV Lean Cart nie potrzebują  do nawigowania: indukcji magnetycznej, pętli magnetycznej lub pętli optycznej. Dzięki temu roboty Lean Cart są łatwe i szybkie do wdrożenia w każdym otoczeniu, a ich integracja z pozostałymi maszynami i urządzeniami pracującymi w przedsiębiorstwie nie wymaga ingerencji w infrastrukturę.

Laserowa nawigacja

Roboty AGV są wyposażone w skaner, który emituje wiązkę laserową. Emitowana wiązka „omiata” otoczenie wózka nawet kilkanaście razy na sekundę. Przy wykorzystaniu metody triangulacji pozwala na ustalenie jego położenia. Położenie wózka obliczane jest na bieżąco za pomocą nawigacji zliczeniowej i ewentualnie korygowane w oparciu o pomiary z lasera. Obecnie dokładność określenia położenia wózka może dochodzić nawet do pojedynczych milimetrów.

Zastosowanie żyroskopów w nawigowaniu wózkami AGV

W metodzie żyroskopowej, do określenia kierunku jazdy wykorzystuje się urządzenia żyroskopowe: mechaniczne lub optyczne. Wymaga ona dodatkowych urządzeń wzorcujących, tzw. transponderów, które montowane są w punktach charakterystycznych trasy, tj. na zakrętach, skrzyżowaniach, łukach, w miejscach, gdzie wózek się zatrzymuje. Metoda ta zapewnia bardzo dobre pozycjonowanie, ale tylko pod warunkiem, że robot wyposażony jest w urządzenia wysokiej jakości. Wysoka jakość idzie jednak w parze z ceną, co powoduje że nawigacja żyroskopowa o dużej czułości jest droga. Wadą tego rozwiązania jest również to, że dość trudno jest je wdrożyć w przypadku tras o skomplikowanych kształtach i dużej ilości skrzyżowań.

Zastosowanie tych metod nawigowania w rodzinie robotów Lean Cart AGV stworzyło naszą autorską nawigacje hybrydową, która poszerza możliwości pracy i wykorzystywania robotów Lean Cart w przemyśle.

 

 

Innowacyjne roboty mobilne – rewolucja w transporcie materiałów

Lean Cart – inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą rewolucyjną koncepcją dotyczącą transportu materiałów. Zajmujemy się produkcją tzw. wózków samojezdnych AGV. Posiadamy dziesięcioletnie doświadczenie dotyczące projektowania oraz konstruowania systemów intralogistycznych. Nasze roboty cechuje szybkość wdrożenia oraz brak konieczności montażu jakichkolwiek oznaczeń optycznych ze względu na inteligentny system nawigacji hybrydowej. Pojazdy są w pełni autonomiczne i wyposażone w systemy bezpieczeństwa, nawigacji oraz lokalizacji. Wszystkie te argumenty sprawiają, że stanowią one spełnienie potrzeb klientów dotyczących wymagań Przemysłu 4.0.

Transportowe wózki magazynowe, o których mowa, są wyposażone w bardzo inteligentny system automatycznego sterowania. Dzięki niemu można zastąpić transport za pośrednictwem wózków widłowych oraz paletowych. Dzięki robotom AGV można przemieszczać materiały w sposób bezpośredni – niewymagający jednak udziału operatora. Technologia Lean Cart pomimo innowacyjności jest niezwykle prosta – zarówno jeśli chodzi o jej instalację, jak i wdrożenie w każdej przestrzeni magazynowej oraz produkcyjnej. Działa w oparciu o metodę inteligentnej kombinacji nowoczesnych technologii komunikacji radiowej w połączeniu z oprogramowaniem adaptacyjnym do dostarczenia części i produktów w miejscu pracy.

Lean-Tech Sp. z o.o. oferuje atrakcyjne rozwiązania dla produkcji – np.: transport paletowy ciężkich ładunków, czy ich dostawę. W zakres świadczonych usług wchodzi także montaż kompletnych linii produkcyjnych. Roboty mobilne mogą być wykorzystane w różnych warunkach we wszystkich branżach. Ich możliwości są praktycznie nieograniczone ze względu na uniwersalność oraz wszechstronność tych środków  transportu wewnętrznego.

Szeroki wachlarz ofertowy

Oferta firmy Lean Cart jest w pełni dostosowana do potrzeb i oczekiwań konsumentów. Największą popularnością cieszą się wszystkie roboty przewożące towary, które są umieszczane na ciągniętych wózkach, jak również na specjalnych platformach transportowych, idealnie przystosowanych do przewozu europalet. Niekwestionowaną zaletą robotów mobilnych jest ich autonomiczność. Dzięki rozbudowanym systemom informatycznych posiadają one umiejętność monitorowania swojego otoczenia. Dzięki posiadaniu systemów wizyjnych mogą one rozpoznawać kształty, co przekłada się na wykrycie oraz identyfikację platform transportowych, jak również stacji automatycznego ładowania. Roboty mobilne posiadają także układy telemetryczne, umożliwiające nieustanny monitoring i diagnostykę. Co bardziej istotne, oprogramowanie, o którym mowa jest niezależne od systemu operacyjnego. Dzięki temu można je wykorzystywać zarówno na komputerach, jak i tabletach, czy smartfonach.

Wózek AGV – stawiamy na innowacyjność

Wózek AGV jawi się jako nowoczesne urządzenie, wykorzystywane do określenia położenia w oparciu o dwa rodzaje nawigacji – tj. nawigację zliczeniową oraz nawigację laserową. Roboty wyposażono w nowoczesny skaner, który emituje wiązkę laserową omiatającą jego otoczenie z częstotliwością nawet kilkunastu razy na sekundę. Położenie danego wózka oblicza się za pomocą nawigacji zliczeniowej. Dzięki temu można określić położenie wózka z dokładnością nawet do pojedynczych milimetrów. Roboty są bardzo łatwe i szybkie do wdrożenia, a ich integracja z pozostałymi maszynami nie wiążę się z żadną ingerencją w infrastrukturę. Dzięki innowacyjnej nawigacji hybrydowej wózki AGV mogą być z powodzeniem wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.

Elastyczność, wydajność, niezawodność

Jeśli za cel postawimy sobie scharakteryzowanie mobilnych robotów AGV produkowanych przez firmę Lean Cart w trzech słowach, będzie to następująca kombinacja – elastyczność, wydajność oraz niezawodność. Roboty są elastyczne ze względu na fakt dostosowania wymiaru oraz bryły do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań konsumentów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu oraz podzespołów, które pozwalają na dowolne ukształtowanie urządzeń zamówionych przez klientów. Elastyczność to jedno. Niemniej istotna jest wydajność robotów AGV, wyposażonych w szeroką gamę napędów. Pozwala ona transportować produkty do poziomu 1500 kg z prędkością osiągającą nawet 1,2 m/s. Co więcej, układ zasilania pozwala na błyskawiczną wymianę akumulatorów lub w zależności od wybranej technologii  – błyskawiczne ładowanie, a minimalny czas pracy jednostek wynosi aż 8 godzin, przy czym można go wydłużyć nawet do 7 dni. Wyznacznikiem robotów mobilnych firmy Lean Cart jest wysoka jakość. Wszelkie materiały, których używa się do budowy platform pochodzą od czołowych producentów, dzięki czemu klienci mają stały dostęp do serwisu technicznego oraz możliwość profesjonalnego doradztwa w tym zakresie.

Lean Cart App – aplikacja do zarządzania robotami
mobilnymi

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Twoim przedsiębiorstwie? Świetnie – w takim razie skorzystać z nowoczesnej aplikacji Lean Cart App umożliwiającej efektywne zarządzanie robotami oraz monitorowanie ich stanu. Inteligentny mechanizm pozwala bowiem na obserwację pracy robotów w czasie rzeczywistym, jak również śledzenie ich parametrów oraz statystyk działania. Aplikacja posiada funkcję dodawania poszczególnych zadań do kolejki zleceń systemu zarządczego. Umożliwia także ręczne sterowanie robotem. Oprogramowanie jest dostępne zarówno dla smartfonów, jak i laptopów wyposażonych w system Android.

Lean Cart – dlaczego my?

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości, co do skorzystania z naszej oferty weź pod uwagę nasze największe atuty, a mianowicie:

  • Bezpieczeństwo – zastosowanie laserowych skanerów i kamer, które nadzorują przestrzeń 2D i 3D wokół robota
  • Serwis 24 / 7 – stały kontakt z doradcą technicznym zapewniający bardzo szybki i sprawny serwis urządzenia
  • Oszczędność – pojedynczy robot AGV może zastąpić operatorów wózków widłowych.
  • Najnowsze technologie w postaci systemów nawigacji i mapowania,
  • Nominacja w wielu prestiżowych konkursach branżowych – Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2018, Symbol 2019,Najwyższa Jakość 2019, Lider Konkurencyjności 2019