Mobilny Robot AGV
Lean Cart

 

Mobilny Robot AGV
Lean Cart 20.0

Roboty mobilne, wózki AGV Lean Cart – rewolucja w transporcie materiałów

Roboty AGV Lean Cart stanowią rewolucyjną koncepcję w transporcie materiałów. Jest to inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie (wózki samojezdne AGV), który może zastąpić transport wózkami widłowymi i wózkami paletowymi oraz zapewnia sposób bezpośredniego przemieszczania materiałów i towarów bez udziału operatora.

W naszej ofercie znajdują się roboty przewożące towary, umieszczone na ciągniętych przez nie wózkach oraz specjalnych platformach transportowych, przystosowanych do przewozu europalet. Roboty są w pełni autonomiczne. Posiadają rozbudowane systemy bezpieczeństwa i monitorowania otoczenia. Ich systemy wizyjne umożliwiają rozpoznawanie kształtu, a w szczególności wykrywanie i identyfikację platform transportowych oraz stacji automatycznego ładowania

Robot mobilny jest ponadto wyposażony w układy telemetryczne, które pozwalają na ciągły monitoring i diagnostykę. Oprogramowanie nadzorujące i sterujące jest niezależne od systemu operacyjnego. Może być użytkowane zarówno na komputerach, jak i na smartfonach oraz tabletach.

Lean Cart jest prosty do wdrożenia i zainstalowania w każdej przestrzeni magazynowej i produkcyjnej. Wykorzystuje inteligentną kombinację wielu technologii komunikacji radiowej i oprogramowanie adaptacyjne do dostarczania części oraz produktów w miejscu pracy.

Główne cechy robotów AGV Lean Cart

Elastyczność

Robot AGV Lean Cart może posiadać dostosowany wymiar i bryłę do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki zastosowaniu odpowiednich podzespołów i osprzętu, specjaliści Lean-Tech mają możliwość niemal dowolnie kształtować i wyposażać urządzenie dla klienta.

 

Wydajność

Dzięki szerokiej gamie napędów istnieje możliwość transportowania produktów do 1500 kg z prędkościami sięgającymi 1,5 m/s. Minimalny czas pracy jednostek to 8 godzin i może być wydłużony nawet do 7 dni. Układ zasilania pozwala na błyskawiczną wymianę akumulatorów.

 

Niezawodność

Materiały używane do budowy platform są najwyższej jakości i pochodzą od czołowych producentów; roboty poruszają się pod kontrolą autorskiego systemu zarządzania. Nasi klienci mają zapewniony serwis techniczny i stałe doradztwo.

 

Bezpieczeństwo

Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, stosując złożone układy nadzorujące przestrzeń 2D i 3D wokół robota.

Service 24 / 7

Zapewniamy stały kontakt z doradcą technicznym, szybki serwis urządzenia

Oszczędność

Jeden robot AGV może zastąpić pracę kilku operatorów wózków widłowych.

Technologie

Wykorzystujemy najnowsze technologie (systemy nawigacji i mapowania, system zarządczy)


Bezpieczeństwo danych

Zapewniamy ochronę danych klienta.

Odwiedź stronę poducenta:

 

LEAN-TECH sp. z o.o.  NIP: 894 304 00 46

ul. Wesoła 2-4, Łany, 55-002 Kamieniec Wrocławski

 

Najnowsze modele Lean Cart, nad którymi pracujemy:

Lean Cart 18.1

Lean Cart 18.1 ma niewielkie rozmiary, został zaprojektowany z myślą o pracy w małych przestrzeniach tam, gdzie ciągi komunikacyjne i korytarze są wąskie i ciasne.

Dowiedź się więcej o Lean Cart 18.1!

Lean Cart 19.1

Robot Lean Cart 19.1 przeznaczony jest do transportu dużych i ciężkich ładunków, umieszczonych na specjalnej platformie mobilnej.

Dowiedź się więcej o Lean Cart 19.1!

Lean Cart 20.0

Lean Cart 20.0 jest przeznaczony do autonomicznego transportu towarów w przestrzeniach magazynowych i produkcyjnych. Zaprojektowany do transportu europalet.

Nominowani w konkursach

Na przestrzeni ostatnich lat nasze przedsiębiorstwo miało przyjemność uczestniczyć w wielu prestiżowych konkursach. To dowód na to, że nasza praca jest uznawana nie tylko przez klientów, ale także przez specjalistów w branży. 

Roboty mobilne i wózki AGV – zautomatyzuj procesy produkcyjne

W obecnie zmieniającym się środowisku automatyka wkracza w coraz nowsze obszary – tym razem do magazynów i na produkcję. Dotyczy to coraz bardziej popularnych wózków AGV (zautomatyzowanych pojazdów kierowanych) jako rozwiązania „pod klucz” dla przemysłu 4.0. Jest to innowacyjny sprzęt, które można opracowywać i  wdrażać bez przerywania lub modyfikowania istniejącego przepływu i infrastruktury. Celem jest jak najlepsza optymalizacja produkcji, redukcja kosztów i zgodność z normami  bezpieczeństwa.  Wszystkie te funkcje spełniają nowoczesne roboty AGV, które mogą bezpiecznie pracować wśród ludzi i automatycznie dostarczać ładunki w sposób automatyczny, bez udziału pracownika.

Czym są roboty AGV ?

Wózek AGV to robot mobilny, wykorzystywany do zautomatyzowanego transportu materiałów w różnych branżach. Ten zautomatyzowany wózek transportowy z prowadzeniem może działać całkowicie samodzielnie, bez operatora ani fizycznego prowadzenia, takiego jak szyny. Co to daje w praktyce? Dzięki temu można znacznie ograniczyć ilość personelu pracującego na konkretnej zmianie. Najczęściej roboty mobilne można spotkać na hali produkcyjnej,  gdzie występują stałe trasy, punkty i częstotliwości dostaw i odbioru. Łatwość zaplanowania, małe przepływy, chęć zapewnienia większego bezpieczeństwa i regularności to główne czynniki przemawiające za AGV. Coraz wyższe koszty utrzymania pracowników obsługujących wózki widłowe i paletowe skłania do zastanowienia się, czy nie zastąpić ich inteligentnym robotem do transportu. Roboty AGV Lean Cart pracują na wyznaczonych im trasach, samodzielnie transportując materiały. Są niejako spoiwem łączącym  linie produkcji, montażu i magazyn.

Zalety wózków AGV w porównaniu do tradycyjnych wózków widłowych z operatorami

  • Precyzyjna i bezpieczna obsługa
  • Przewidywalność wózków AGV; trasy pozostają niezmienione w czasie, mogą funkcjonować  24 h/7 dni w tygodniu. Eliminacja ryzyka związanego z użytkowaniem wózków widłowych. Brak uszkodzeń towarów, maszyn lub stałych konstrukcji spowodowanych wózkami mobilnymi AGV
  • Elastyczność — Nie jest wymagana żadna konwencjonalna infrastruktura do transportu materiałów. Liczbę pojazdów AGV można zwiększyć w miarę rozwoju firmy. Czas pracy jest efektywnie i dynamicznie dzielony na poszczególne roboty AGV. W razie potrzeby można łatwo zmienić trasy przejazdu oraz  łatwo dodać nowego robota AGV.
  • Intuicyjny software – niezawodny i intuicyjny system zarządzania i nadzorowania robotów Lean Cart Management System, pozwala na planowanie i wdrażanie tras, tworzenie szczegółowej mapy środowiska oraz nadzorowanie pracy robotów Lean Cart.
  • Kompatybilność z dowolnym rodzajem automatyzacji.
  • Bezpieczeństwo  – Laserowy system skanerów i kamer daje gwarancje bezkolizyjności. Robot sam zatrzyma się przed przeszkodą.
  • Wydajny, niezawodny i elastyczny transport
  • Dostawa na czas. Brak błędów docelowych. Bardziej precyzyjne zarządzanie zapasami. Eliminacja materiału magazynowanego na hali produkcyjnej.
  • Optymalny stosunek jakości do ceny oraz niskie koszty eksploatacji i konserwacji.

Wózki samojezdne AGV, a kwestie bezpieczeństwa

Możemy zagwarantować bezpieczeństwo pracy robota wśród ludzi ze względu na ich wyposażenie w system kamer oraz w certyfikowane skanery bezpieczeństwa, które zapewniają bezkolizyjność. Wybierając wózki AGV eliminujemy wypadki związane z błędami człowieka i oszczędzamy środki.

Bardzo dużą zaletą robotów AGV jest możliwość pracy w warunkach niebezpiecznych dla ludzi. Szczególnie dotyczy to warunków, które nie sprzyjają wydajności jak np. wysoka lub bardzo niska temperatura, pyłki, kurz itp. Takie automatyczne pojazdy mogą długo pracować sprawując na d nimi pełną kontrolę, co w praktyce zwiększa efektywność działań. Wózki samojezdne AGV świetnie się sprawdzają  w transportach cyklicznych, które wymagają monotonnej pracy z punktu A do B.

Zastosowanie wózków mobilnych

Wdrożenie wózków AGV  w już  istniejące systemy intralogistyczne nie sprawi żadnego problemu.  Roboty AGV są bardzo uniwersalne i praktycznie mogą być wykorzystywane w każdych warunkach i we wszystkich branżach. Możliwości robotów AGV są ogromne.. Transportowe wózki magazynowe Transportowe wózki magazynowe świetnie się sprawdzą w transporcie wewnętrznym.

Roboty AGV szczególnie są popularne w przemyśle motoryzacyjnym oraz  dużych centrach logistycznych nastawionych na ciągłą optymalizację produkcji tak jak. np. w sektorze e-commerce. Roboty stosowane są również w branży FMCG czy elektronice, gdzie występuje powtarzalna , masowa produkcja, a jej optymalizacja przy rosnącym niedoborze pracowników realizowana jest za pośrednictwem automatyzacji i robotyzacji procesów. Poza tym istnieje spory potencjał do wdrażania wózków AGV wszędzie tam, gdzie pracownik musi przenosić lub przewozić duże ilości jakiegoś materiału na dużych odległościach. Wózki mobilne AGV sprawdzą się też w warunkach niebezpiecznych albo negatywnie wpływających na wydajność pracy ludzi.

Sterowanie i obsługa wózków transportowych

Rewolucyjne roboty mobilne są wydajne, jak i niezawodne. Dzięki systemowi Lean Cart Management System można zdalnie kontrolować wiele robotów oraz dodawać nieskończoną ilości zadań z poziomu smartphona, komputera czy tabletu. Każdy wózek mobilny posiada  oprogramowanie nadzorujące i sterujące. Każdy z klientów Lean Tech otrzymuje kompleksowe wsparcie przy wdrożeniu urządzenia. Dajemy 24-miesięczną gwarancje na każde nasze urządzenie oraz serwis 24/7.

Wykorzystanie automatycznych robotów mobilnych jest coraz popularniejsze. Warto przeanalizować czy inwestycja w wózki AGV nie jest świetnym rozwiązaniem w Twojej branży? Czy chcesz zatem dowiedzieć się o innych praktycznych zastosowaniach robotów mobilnych? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści doradzą ci odpowiednie rozwiązanie dla Twojej branży.

Zamów prezentacje Lean Cart

Skontaktuj się z firmą i umów się na prezentację możliwości oraz działania robota Lean-Cart

biuro@lean-tech.pl

LEAN-TECH sp. z o.o.  NIP: 894 304 00 46

Łany, ul. Wesoła 2-4, 55-002 Kamieniec Wrocławski