Mobilny Robot AMR
Lean Cart 17.0

 

Robot Lean Cart 17.0

 

W pełni autonomiczny robot mobilny, pozwalający zastąpić operatora z wózkiem paletowym. Umożliwia pobieranie palet euro bezpośrednio z podłoża i zapewnia transport we wskazane miejsce.

Robot jest w stanie pobierać ładunki o masie do 1500kg i ma wymiary zbliżone do wymiarów wózków paletowym, co umożliwia mu swobodne manewrowanie oraz podjęcie każdego standardowego ładunku w magazynie.

Potrafi pokonywać wzniesienia o kącie nachylenia do 6% i charakteryzuje się promieniem skrętu mniejszym niż 1400mm, czyniąc z niego sprawny i zwinny środek transportu. Wyposażony w systemy bezpieczeństwa i antykolizyjne, na które składają się skanery bezpieczeństwa, kamery 2D i 3D, zapewnia bezproblemową pracę z zachowaniem norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

Odpowiednio przygotowane oprogramowanie, opierające się na nawigacji laserowej i algorytmach SLAM, umożliwia bezkolizyjne poruszanie się w przestrzeni magazynowej oraz omijanie przeszkód, a także autonomiczne pobieranie i dostarczanie ładunków. Wydajny akumulator LiFePO4 pozwala na długotrwałą pracę. Pozwala także na uzupełnienie energii i doładowanie w dowolnym momencie bez wpływu na trwałość źródła.

Robot ten stanowi podstawowy środek transportu palet wewnątrz magazynów i hal produkcyjnych.

Parametry techniczne:

Obciążenie: 1500 kg

Precyzja: 30 mm

Prędkość maksymalna: 1,4 m/s (5 km/h)

Wysokość podnoszenia: 115 mm

Komunikacja: WiFi

Temperatura pracy: 5 – 40 °C

Wilgotność: 10 – 80 %

Bezpieczeństwo:

skanery bezpieczeństwa, system kamer

Galeria

Każde wyprodukowane przez firmę urządzenie spełnia wymogi bezpieczeństwa w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy. Dodatkowo każda realizacja posiada kompleksową dokumentację podwykonawczą oraz 24-miesięczną gwarancję. Firma przeprowadza pomiary elektryczne oraz przygotowuje raport, orzeczenie o spełnieniu zasadniczych wymagań Dyrektywy Unii Europejskiej oraz analizę zagrożeń. Następnie wydawana jest Deklaracja Zgodności wraz ze znakiem CE.

Robot AMR

Robot AMR Lean Cart  może być wykorzystywany w każdej branży, od spożywczej do automotive. Inwestycja w roboty AMR jest po prostu opłacalna – nie wymagają one bowiem bycia obsługiwanym czy stałego nadzoru pracownika. Nie wymagają one przerw – jedyny moment, w którym przerywają one swoją prace to gdy muszą naładować akumulatory. Dzieję się to niezwykle szybko. Roboty te nie potrzebują także ogrzewania czy oświetlenia do swojej pracy, co automatycznie redukuje koszty ich pracy. Co więcej, pozwolą one na zwiększenie produktywności pozostałych maszyn poprzez stałą, nieprzerywalną pracę.

Robot mobilny AMR

Robot AMR jest niezwykle bezpiecznym urządzeniem. Zainstalowane w nim systemy kamer 2D/3D oraz czujników bezpieczeństwa pozwala na bezkolizyjną pracę, tworząc przyjemną atmosferę w miejscu pracy.

Roboty AMR to nowość na rynku, która jest coraz częściej implementowana do pracy w magazynach. Warto poświęcić chwilę i przemyśleć zakup takowego robota. Należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie dokładnie czego od urządzenia takiego oczekujemy. Zapraszamy do lektury naszego poradnika wyboru robota AMR.

Zamów prezentacje Lean Cart

Skontaktuj się z firmą i umów się na prezentację możliwości oraz działania robota Lean-Cart

biuro@lean-tech.pl

LEAN-TECH sp. z o.o.  NIP: 894 304 00 46

Łany, ul. Wesoła 2-4, 55-002 Kamieniec Wrocławski